سفارش تبلیغ
خرید بلیط هواپیما، خرید و رزرو اینترنتی ، چارتر، سامتیک

«دروغ‌های کوچک بزرگ» و «شکل آب» جوایز انتخاب منتقدان را درو کردند

بیست و سومین مراسم اهدای جوایز سالانه انتخاب منتقدان دیروز (پنج‌شنبه) برگزار شد. دو فیلم سینمایی «برو بیرون» و «شکل آب» و همچنین سریال‌های «دروغ‌های کوچک بزرگ» و «قصه ندیمه» از سوی انجمن منتقدان فیلم و انجمن روزنامه‌نگاران تلویزیون تقدیر شدند. «شکل آب» با کسب چهار جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان برای گیرمو دل تورو سازنده‌اش در بخش جوایز سینمایی پیشتاز شد. در بخش تلویزیون نیز، «دروغ‌های کوچک بزرگ» با دریافت چهار جایزه از جمله بهترین مینی سریال پیشتاز شد.

به نوشته ورایتی، دو سریال «قصه ندیمه» و «خانم میزل اعجاب‌انگیز» در رشته‌های درام و کمدی درخشیدند. گری اولدمن جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای «تاریک‌ترین ساعت» از آن خود کرد و الیسون جینی برای ایفای نقش در «من، تونیا» برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شد. فرانسیس مک‌دورماند و سم راکول هر دو برای بازی در فیلم تحسین‌شده «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن و مرد شدند.

فهرست برگزیدگان جوایز انتخاب منتقدان 2017 به شرح زیر است:

سینما

بهترین فیلم: برنده شکل آب

سایر نامزدها: 

مریض بزرگ

مرا به نامت صدا بزن

تاریک‌ترین ساعت

دانکرک

پروژه فلوریدا

برو بیرون

لیدی برد

پست

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

 

بهترین کارگردان: برنده گیرمو دل تورو / شکل آب

سایر نامزدها: 

گرتا گرویگ / لیدی برد

مارتی مک دونا / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

کریستوفر نولان / دانکرک

لوکا گوادانینو / مرا به نامت صدا بزن

جردن پیل / برو بیرون

استیون اسپیلبرگ / پست

 

بهترین بازیگر مرد: برنده  گری اولدمن / سیاه‌ترین ساعت

سایر نامزدها: 

تیموتی شالامی / مرا به نامت صدا بزن

جیمز فرانکو / هنرمند فاجعه

جیک جیلنهال / قوی‌تر

تام هنکس / پست

دنیل کالویا / برو بیرون

دنیل دی-لوییس / لباس شبح

 

بهترین بازیگر زن: برنده  فرانسیس مک دورماند / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

سایر نامزدها: 

جسیکا چستین / بازی مالی

سالی هاوکینز / شکل آب

مارگو رابی / من، تونیا

سرشا رونان / لیدی برد

مریل استریپ / پست

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: برنده سم راکول / سه بیلبور خارج از ابینگ، میزوری

سایر نامزدها: 

ویلم دافو / پروژه فلوریدا

آرمی همر / مرا به نامت صدا بزن

ریچارد جنکینز / شکل آب

پاتریک استوارت / لوگان

مایکل استالبرگ / مرا به نامت صدا بزن

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: برنده الیسون جینی / من، تونیا

سایر نامزدها: 

مری جی. بلایج / گل‌آلود

هونگ چائو / کوچک‌سازی

تیفانی هدیش / سفر دختران

هالی هانتر / مریض بزرگ

لوری متکاف / لیدی برد

اکتاویا اسپنسر / شکل آب

 

بهترین بازیگر جوان مرد / زن: برنده بروکلین پرینس / پروژه فلوریدا

سایر نامزدها: 

مکینا گریس / با استعداد (Gifted)

دافنه کین / لوگان

ملیسنت سیموندز / شگفت‌زده (Wonderstruck)

جیکوب ترمبلی / اعجوبه

 

بهترین اجرای گروهی بازیگران: برنده سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

سایر نامزدها: 

دانکرک

لیدی برد

گل‌آلود (Mudbound)

پست

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی: برنده جیمز وری / مرا به نامت صدا بزن

سایر نامزدها: 

اسکات نیوستادتر، مایکل اچ. وبر / هنرمند فاجعه

ویرجیل ویلیامز و دی ریز / گل‌آلود

آرون سورکین / بازی مالی

جک ثورن، استیو کونراد و استیون چباسکی / اعجوبه

 

بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی: برنده           جردن پیل / برو بیرون

سایر نامزدها:  

امیلی وی. گوردون، کمیل نانجیانی / مریض بزرگ

گرتا گرویگ / لیدی برد

لیز هانا، جاش سینگر / پست

گیرمو دل تورو، ونسا تیلور / شکل آب

مارتین مک دونا / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

 

بهترین فیلمبرداری: برنده راجر دیکنز / بلید رانر 2049

سایر نامزدها: 

سیومبو موکدیپروم / مرا به نامت صدا بزن

هویت فون هویتما / دانکرک

ریچل موریسون / گل‌آلود

دن لاستن / شکل آب

 

بهترین طراحی لباس: برنده مارک بریجز / لباس شبح

سایر نامزدها: 

جاکلین دوران / دیو و دلبر

رنه ایپریل / بلید رانر 2049

لوییس سکوییرا / شکل آب

 

لیدنی همینگ / زن شگفت‌انگیز

 

بهترین تدوین:

برنده پل مچلیس، جاناتان آموس / بیبی راننده

برنده لی اسمیت / دانکرک

سایر نامزدها: 

جو واکر / بلید رانر

مایکل کان، سارا بروشار / پست

سیدنی والینسکی / شکل آب

 

بهترین چهره‌پردازی: برنده  سیاه‌ترین ساعت

سایر نامزدها: 

دیو و دلبر

من، تونیا

شکل آب

اعجوبه

 

بهترین طراحی صحنه: برنده شکل آب

سایر نامزدها: 

دیو و دلبر

بلید رانر 2049

دانکرک

قتل در قطار سریع السیر شرق

لباس شبح

 

بهترین موسیقی متن: برنده  آلکساندر دسپلا / شکل آب 

بنجامین والفیش، هانس زیمر / بلید رانر 2049

داریو ماریانلی / سیاه‌ترین ساعت

جانی گرینوود / لباس شبح

جان ویلیامز / پست

 

بهترین ترانه: برنده  مرا به یاد بیاور / کوکو

سایر نامزدها: 

همیشگی / دیو و دلبر

سر عشق / مرا به نامت صدا بزن

پای چیزی وایسا / مارشال

این من هستم / بزرگ‌ترین شومن

 

بهترین جلوه‌های ویژه: برنده - جنگ برای سیاره میمون‌ها

سایر نامزدها: 

بلید رانر 2049

دانکرک

شکل آب

ثور: راگناروک

زن شگفت‌انگیز

 

بهترین انیمیشن بلند: برنده کوکو

سایر نامزدها: 

The Breadwinner

من نفرت‌انگیز 3

فیلم لگو بتمن

وینسنت عاشق

 

بهترین فیلم اکشن: برنده زن شگفت‌انگیز

سایر نامزدها: 

بیبی راننده

لوگان

ثور: راگناروک

جنگ برای سیاره میمون‌ها

 

بهترین کمدی: برنده  مریض بزرگ

سایر نامزدها: 

هنرمند فاجعه

سفر دختران

من، تونیا

لیدی برد

 

بهترین بازیگر مرد کمدی: برنده جیمز فرانکو / هنرمند فاجعه

سایر نامزدها: 

استیو کارل / نبرد جنسیت‌ها

کریس همزورث / ثور: راگناروک

آدام سندلر / ماجراهای خانواده مایروویتس

 

بهترین بازیگر زن کمدی: برنده  مارگو رابی / من، تونیا

سایر نامزدها: 

تیفانی هدیش / سفر دختران

زوئی کازان / مریض بزرگ

سرشا رونان / لیدی برد

اما استون / نبرد جنسیت‌ها

 

بهترین فیلم ترسناک / علمی-تخیلی: برنده برو بیرون

سایر نامزدها: 

بلید رانر 2049

آن

شکل آب

 

بهترین فیلم خارجی زبان: برنده محوشدگی

سایر نامزدها: 

نبض بر ثانیه

یک زن شگفت‌انگیز

اول پدرم را کشتند

مربع

تلما

 

تلویزیون

بهترین سریال درام: برنده قصه ندیمه (هولو)

سایر نامزدها:

خدایان امریکایی (استارز)

تاج و تخت (نتفلیکس)

بازی تاج و تخت (اچ بی او)

چیزهای عجیب‌تر (نتفلیکس)

این ما هستیم (ان بی سی)

 

بهترین بازیگر مرد سریال درام:

برنده استرلینگ کی. براون / این ما هستیم

سایر نامزدها:

پل جیاماتی / میلیاردها

فردی هایمور / مسافرخانه بیتس

ایان مک‌شین / خدایان امریکایی

باب اودنکرک / بهتره با سال تماس بگیرید

لیو شرایبر / ری داناون

 

بهترین بازیگر زن سریال درام:

برنده الیزابت ماس / قصه ندیمه

سایر نامزدها:

کیتریونا بالف / بیگانه

کریستین بارانسکی / مبارزه خوب

کلر فوی / تاج و تخت

تاتیانا ماسلانی / سیاه یتیم

رابین رایت / خانه پوشالی

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال درام:

برنده دیوید هاربور / چیزهای عجیب‌تر

سایر نامزدها:

بابی کاناوالی / آقای ربات

ایشیا کیت دیلون / میلیاردها

پیتر دینکلج / بازی تاج و تخت

دلروی لیندو / مبارزه خوب

مایکل مک‌کین / بهتره با سال تماس بگیرید

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن سریال درام:

برنده آن دود / قصه ندیمه

سایر نامزدها:

جیلیان اندرسون / خدایان امریکایی

امیلیا کلارک / بازی تاج و تخت

کوش جامبو / مبارزه خوب

مارگو مارتیندیل / Sneaky Pete

کریستی متس / این ما هستیم

 

بهترین سریال کمدی:

برنده خانم میزل اعجاب‌انگیز (آمازون)

سایر نامزدها:

نظریه بیگ بنگ (سی بی اس)

مشکی‌طور (ای بی سی)

GLOW (نتفلیکس)

خانواده امروزی (ای بی سی)

میهن‌پرست (آمازون)

 

بهترین بازیگر مرد سریال کمدی:

برنده تد دانسون / مکان خوب

 

بهترین بازیگر زن سریال کمدی:

برنده ریچل برازناهان / خانم میزل اعجاب‌انگیز

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال کمدی:

برنده والتون گاگینز / Vice Principals

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن سریال کمدی:

برنده مایم بایایک / نظریه بیگ بنگ

 

بهترین مینی سریال:

برنده دروغ‌های کوچک بزرگ (اچ بی او)

 

بهترین تله فیلم:

برنده نابغه دروغ‌ها (اچ بی او)

 

بهترین بازیگر مرد تله فیلم یا مینی سریال:

برنده ایون مک‌گرگور / فارگو

 

بهترین بازیگر زن تله فیلم یا مینی سریال:

برنده نیکول کیدمن / دروغ‌های کوچک بزرگ

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد تله فیلم یا مینی سریال:

برنده الکساندر اسکارسگارد / دروغ‌های کوچک بزرگ

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن تله فیلم یا مینی سریال:

برنده لورا درن / دروغ‌های کوچک بزرگ

 

بهترین تاک شو:

برنده جیمی کیمل لایو! (ای بی سی)

 

بهترین سریال انیمیشن:

برنده ریک و مورتی (ادالت سوییم)